Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Genç odası dekorasyonunda en önemli şey, gençlerin odayı kişiliklerinin yansıması olarak dekore etmelerine olanak sağlamaktır. Gençler de ebeveynleri gibi çok stresli bir hayat yaşıyor olabilirler ve zaman zaman onlarında köşeye çekilmeye, rahat ve mutlu hissedecekleri bir yere ihtiyaçları vardır. Gençler odalarının tasarımında gerçekten kim olduklarını, kendilerini ifade edebilecekleri ve yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri bir fırsat bulurlar.
 
Taba Rengi Genç Odası

Çocuğunuz ergenlik döneminde dikkate alınmak, büyüdüğünü hissetmek ister. Komik renkli oyuncaklar ve küçük çocuk mobilyaları ergenlik döneminde, çocuğunuza artık saçma görünür. Çocuğunuzun, odasına yeni kişiliğine uygum farklı bir görünüm vermesinin zamanı gelmiştir.
Gençleri bireyselliğin ön plana çıktığı bu asi döneminde memnun etmek zordur. Bu dönemde bazı öncelikleri vardır ve özgür olmak isterler.
Çocuğunuz en uç noktadaki özgür ruhlu tarzları arzu edebilir. Sizin istediğiniz muhtemelen geleneksel bir modeldir. Çocuğunuza itiraz etmeyin. Çocuğunuz odasını dekore ederken iktidar mücadelesi halinde itici kararlar alabilir. Müdahele etmezseniz ileride seçimlerinden pişmanlık duyabilir. Bunun için onunla bir oyun oynayın. Mağazaları gezerek veya dergiler inceleyerek tercihlerini tarzını anlamaya çalışın. Böylece ona önerilerde bulunarak doğru seçim yapmasına yardımcı olabilirsiniz. Gençler kafa karıştırıcı ve tutarsız davranabilir. Gençlikte duygusal haller çok fazla değişkenlik gösterdiğinden yanlış seçim yapma olasılığının önüne bu yolla geçebilirsiniz.
Yapmanız gereken ilk şey genç birey ile oturup onun hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri tartışmaktır.
Genç odası aynı zamanda çalışma odası, yatak odası, misafir odası ve eğlence odasıdır. Dolayısıyla bu odayı stüdyo daire gibi düşünebilirsiniz.
Bütün prosedür ona kendini ifade etmesi için bir şans vermek ve aynı zamanda bunu yaparken sorumluluğu öğrenmesini sağlamaktır.
Bütçeniz sınırlı ise onunla maddi durumunuzu paylaşın. Sizi anlaması için ödeme sorumluluğunu anlatın. Odasını güncellemek için alternatif, daha az maliyetli yollar hakkında konuşun. Emin olun o her şeyi kabullenecektir. Dedesinden kalan sallanan sandalyeyi bile kullanabilirsiniz.
Genç odasında ergonomi çok önemlidir. Odanın büyüklüğü sınırlıdır, fakat bulunması gerekenler oldukça fazladır. Ergenlik döneminde doğum günü hediyesi olarak çocuğunuzun odasını değiştirmeniz mükemmel bir zamanlamadır.

Modüler Genç Odası

Renk:
Renk düzeni genç odasında başlangıç noktası olmalıdır. Şeker pembe ve canlı yeşil gibi parlak renkler oldukça popülerdir. Renk düzeni göze hoş gelmelidir. Örneğin, çok canlı bir rengi tüm odaya uygularsanız sıkıcı bir etki yaratır. Uygulayacağınız rengi tek bir duvarda kullanın, seçtiğiniz bu renkte aksesuarlar bulundurun. Halı, perde veya mobilya seçtiğiniz rengi içinde barındırabilir. Burada önemli olan dozu iyi ayarlamaktır. Yeşil tonlarının yatıştırıcı etkisi vardır. Kırmızı ve beyaz canlılıktır. Aynı zamanda turuncu gibi sıcak renklerde uygulayabilirsiniz. Boya firmalarının uygulamalarına göz atmadan karar vermeyin.
 
Sanat eseri:
Çocuğunuzun zaten sanatsal faaliyetlere eğilimi varsa, duvara asmak için bir tablo hazır olabilir. Eğer böyle bir tablo hazır değilse beraber seçebilirsiniz. Sanat mağazasından boş bir tuval alın ve arkadaşlarını davet edin. Her kişi kendi başyapıtını oluşturabilir ve yatak odası bir sanat galerisi haline dönüşür. Gençler kendi fotoğraflarını severler. Mini dijital fotoğraf makinesi ile geçen yaz arka bahçenizde çektiği fotoğrafları bulun ve onun seçmesine izin verin. Duvarda düzenli sergilenmesi halinde sanat eseri haline gelebilir. Bunun için bir pano yerleştirin. Doğayı seviyorsa bir duvarı doğa manzaralı bir duvar kağıdı ile kaplayın.
 
Kelimeler:
Favori şarkısından ya da kendi yazdığı şiirden bir sözcüğe hayran olabilir. Kapı, pencere ya da yatak üzerinde bir nokta belirleyin. Seçtiğiniz uygun bölüme onun sevdiği bu sözcükleri sıralayın. Girişe ‘arkadaşlar hoşgeldiniz’ veya yatağının yanına ‘tatlı rüyalar’ gibi basit sözcükler yerleştirebilirsiniz.
 
Akıllı Genç Odası
Ayrıca;

- Trend masa lambaları, abajurlar ve çalışma masaları, kişiliğine uygun tasarımlar gençleri çalışmaya teşvik edecektir.
- Ders çalışmak ve film seyretmek için arkadaşlar geldiğinde oturmak için her zaman ekstra büyük boy minderler bulundurulmalıdır. Böylece arkadaşlar olmadığında kolayca üst üste toplanıp, yerden tasarruf edilebilir.
- Gençlerin kardeşlerinin yatakları ile aralarına boncuklu perdeler asılabilir. Böylece yalnız kalmak istediklerinde bu perdeler gizlilik sağlayacaktır.
- Saç şekillendirme ürünleri, kompakt diskler, aksesuarlar, kirli giysiler ve dergiler için her zaman gizli depolama alanları bulunan fonksiyonel mobilya parçaları tercih edilmelidir.
- Gençlerin ilk sevgilisi ile gece geç saatlere kadar görüşmesi tüm zamanlarda popülerdir. Kablosuz bir telefon bulundurmanızı öneririz.
- Yüksek sesle müzik dinlenebilmesi için odada mutlaka ses yalıtımını sağlayın.
- Masa, kişisel bilgisayar ve sandalye ile odayı tamamlayın.
 
Genç Odası Örnekleri için tıklayınız.1 Yorum - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret2449217
Giyinme Odası Search
Özel Arama
Mühendis Hatun
 Mühendis Hatun