Salon ve Oturma Odası Dekorasyonu
 
Geçmişte oturma odası veya salon resmi misafirlerimizi ağırlamaktan onurlandığımız bir yerdi. Günümüzde ise, misafir ağırlamaktan çok rahatça oturup dinlenmeye, arkadaşlar ile sohbet etmeye, eğlenmeye, dedikodu yapmaya, aile ile zaman geçirmeye, TV izlemeye ya da kitap okumaya, kısacası  evin çok işlevli odasına dönüştürüldü. Oturma odasında en yaygın kullanılan mobilyalar; masa, gümüşlük, TV ünitesi, sehpa, kanepe, raf, farklı kombinasyonlarda sandalye ve koltuklardır. Eğer aile odası yaşam alanı olarak da kullanılıyorsa burada aynı zamanda aksesuarlar, aydınlatma, el sanatları ile birlikte televizyon ve halı bulabilirsiniz.

Eğer yaşam alanı doğrudan gün ışığı alan ekstra geniş bir oturma odası ise, yemek masası, bitki, hatta bir piyano bile yerleştirebilirsiniz. Ayrıca fazladan bir boşluğu depo amacıyla kullanırsanız anlam kayması olabilir. Oturma odasına sığacak şekilde maksimum sayıda mobilya ve aksesuarlar kullanılabilir. Mobilyaların halılarla, duvar rengiyle koordinesini, perde ve aydınlatma tarzının uyumunu sağlamak sorundur. Genellikle mobilya odanın en büyük parçası olduğundan, kanepe veya koltukları yerleştirerek, oturup genel görünüme odaklanarak karar verin ve oda dekorasyonunda başlangıç noktası olarak bunu uygulayın.

Salon ve Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası süslemelerini kendi kişisel zevkinize göre dekore edin. Oturma odası dekorasyonu,
sadece öğeleri atmak, oturma odasına mobilya parçaları eklemek ya da zaten var olanları düzenlemek anlamına gelmez. Aranjman hataları ile odanızın görünümünü berbat edebilirsiniz. Sadece hayal ederek karar vermeyin. Bazı kurallar, doğru tasarım uygulamaları, uygun tercihler yapmak için takip edilmesi gereken geleneksel yollardan faydalanın. Yaratıcı ve sıra dışı oturma odası dekorasyon fikirleri, konfor, odanın kullanılabilirliği ve davet yaparken kişi sayısını sınırlı tutmanızı gerektirebilir.

Salon ve Oturma Odası Dekorasyonu

Yenilikçi tasarım yolları yanıltıcı olabilir, bu yüzden en iyisi yenilikçi tasarımların uygulanmasını profesyonellere bırakmaktır. Aksesuarların genel olarak görsel denge ve uyum sağladığından emin olun. Dekorasyon bütçeniz için tercihinizi, kesinlikle gerekli olduğunu düşündüğünüz yeni şeyleri satın alarak yapın, zaten daha sonraları diğer öğeleri tamamlarsınız. Eğer mobilya ve aksesuarlarınızı yeniden düzenleyerek istediğiniz etkiyi elde edebiliyorsanız bunu tercih edebilirsiniz. Rüya gibi bir oturma odası için mutlaka sıfırdan başlamak gerekli değildir. Sizin değerli sanat koleksiyonunuz doğru şekilde yerleştirilmediğinden göz ardı edilmiş olabilir.

Salon dekorasyonunda, odak noktanız odanın doğallığı, aile üyeleri, mobilyaları fonksiyonel yerleştirme, yaşam tarzını iyi oluşturmaya dikkat etmek gerekir.  Işıklar ise samimi sohbet alanları, görsel denge ve sıcak bir ortam yaratacak şekilde gruplanmalıdır. Odada perde, pencere ve döşemelik kumaş deseni arasında renk düzeni bulunmalıdır. Ayrıca çirkin bir görüntü ortaya çıkmaması için mimari elemanlar, sanat ve duvar grupları arasında belirli bir oran bulunmalı, ölçekli yerleştirilmelidir. En önemlisi dekorasyonunuzu birleştirici bir faktör bulunmalıdır, aksi taktirde bu uygulamayı durdurmak gerekir.

Modern Salon Dekorasyon Örnekleri için tıklayınız.1 Yorum - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam98
Toplam Ziyaret2451030
Giyinme Odası Search
Özel Arama
Mühendis Hatun
 Mühendis Hatun